Objavljeno Komentiraj

2. MOSTAR OPEN 2010

27.11.2010. održan je 2. MOSTAR OPEN 2010, na kojem je sudjelovalo 490 natjecatelja iz 38 klubova iz Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Slovenije. Turnir je bio organiziran u 2 discipline (410 boraca, 80 formaša) na 5 borilišta (4 borbena borilišta, 1 borilište za forme).

Svi uzrasti su bili nazočni. U borbama: vrtićanci, mlađi kadeti, stariji kadeti, juniori i seniori. U formama: kadeti, juniori, seniori, miješani parovi, timovi, grupe.

U 9:30 je započelo svečano otvaranje turnira. Turnir je otvorio gosp. Hasan Šišić, predsjednik Sportskog saveza grada Mostara, kojem se od srca zahvaljujemo na ljubaznim riječima koje je uputio našem klubu, ali i na potpori u organizaciji ovog velikog turnira. Ispred Sportskog Saveza grada Mostara na turniru je nazočio i viši sportski manager gosp. Damir Đedović, kojem se također zahvaljujemo na dolasku.

Nakon toga su uslijedile demonstracije. Naši mališani Noa i Denis su izveli jednu smiješnu i zabavnu demonstraciju, nakon čega je Boris Knezović sa svojom popratnom ekipom (Damir, Miran Đ., Miran B., Tomo T.) izveo vrlo atraktivnu demonstraciju taekwondo-a. Svi zaslužuju jednu veliku pohvalu za besprijekorno izvedene demonstracije i na svom trudu uloženom u pripremama.

Nakon toga, u 10 sati, su sva borilišta započela s radom. Vrtićanci/mlađi kadeti/stariji kadeti koristili su elektronsku opremu Adidas, juniori/seniori elektronsku opremu LaJust, dok je borilište s formama također koristilo elektronsku opremu. Sva oprema je na vrijeme postavljena, testirana i besprijekorno radila cijeli dan, pa se na tome zahvaljujemo Filipu Vučagiću (ASV Marketing d.o.o. Zagreb) za Adidas, Ivici i Tanji Blatančić za LaJUST (Budosport Zagreb) i Mariu Bašiću (Magone Zagreb) za opremu za forme. Dražen Kasulan je odradio ždrijeb i na vrijeme dostavljao sve rezultate, na čemu mu se zahvaljujemo. Natjecateljski dio je završio oko 19 sati, pa smo onda pristupili proglašavanju ekipnih pobjednika i najboljih boraca turnira:

 

SVEUKUPNI EKIPNI PLASMAN TURNIRA:

1. Cro Star Mostar

2. Bosna Visoko

3. Derventa

 

 

BORBE:

VRTĆANCI/VRTIĆANKE EKIPNO (pehar):

1. Novi Grad Sarajevo

2. Bosna Visoko

3. Centar

NAJBOLJA VRTIĆANKA: Merjema Fezić, Nur Kakanj (nagrada: pehar, poklon paketić)

NAJBOLJI VRTIĆANAC: Rijad Kapetanović, Bosna Visoko (nagrada: pehar, poklon paketić)

 

MLAĐI KADETI/MLAĐE KADETKINJE EKIPNO (pehar):

1. Bosna Visoko

2. Bugojno

3. Derventa

NAJBOLJA MLAĐA KADETKINJA: Dora Krznarić, Zaprešić (HR) (nagrada: pehar, poklon paketić)

NAJBOLJI MLAĐI KADET: Azam Hadžiabulić, Bugojno (nagrada: pehar, poklon paketić)

 

STARIJI KADETI/STARIJE KADETKINJE EKIPNO (pehar):

1. Novi Grad Sarajevo

2. Bosna

3. Cro Star Mostar

NAJBOLJA STARIJA KADETKINJA: Irena Oroz, Hvojnica (nagrada: pehar, poklon paketić, dobok)

NAJBOLJI STARIJI KADET: Marin Begić, Posušje (nagrada: pehar, poklon paketić, dobok)

 

JUNIORI/JUNIORKE (pehar):

1. Gacka Otočac

2. Cro Star Mostar

3. Bugojno

NAJBOLJA JUNIORKA: Andrea Knezović, Imotski (nagrada: pehar, poklon paketić, dobok)

NAJBOLJI JUNIOR: Toni Šegedin, Forteca Korčula (nagrada: pehar, poklon paketić, dobok)

 

SENIORI/SENIORKE (pehar):

1. Cro Star Mostar

2. Forteca Korčula

3. Zlatni Ljiljani

NAJBOLJA SENIORKA: Tajana Klisura, Forteca Korčula (nagrada: pehar, poklon paketić)

NAJBOLJI SENIOR: Muhamed Hukić, Hvojnica (nagrada: pehar, poklon paketić)

 

EKIPNI PLASMAN U BORBAMA (pehar):

1. Bosna Visoko

2. Cro Star Mostar

3. Derventa

 

FORME:

KADETI/KADETKINJE (pehar):

1. Cro Star Mostar

2. Black Belt Tuzla

3. mjesto dijele Forteca, Susedgrad Sokol

 

JUNIORI/JUNIORKE (pehar):

1. Black Belt Tuzla

2. Cro Star Mostar

3. mjesto dijele Posušje, Jastreb Zagreb

 

SENIORI/SENIORKE (pehar):

1. Cro Star Mostar

2. Dan Gun Zagreb

 

EKIPNI PLASMAN U FORMAMA (pehar):

1. Cro Star Mostar

2. Black Belt Tuzla

3. Dan Gun Zagreb

 

Pehar za najbrojniju ekipu je pripao taekwondo klubu Akademija Zejd (naš klub je imao najveći broj prijavljenih, ali logično ovaj pehar prepuštamo našim gostima).

Odgovori